12-7-2022: ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ Β' ΚΑΙ Γ' ΤΑΞΗ ΕΠΑ.Λ.

Αγαπητοί γονείς / κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι θα πρέπει ο κηδεμόνας που έκανε την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής του / της μαθητή / μαθήτριας να προσέλθει οπωσδήποτε στο 1ο ΕΠΑΛ Αιγίου την Πέμπτη 14-7-2022 ή την Πέμπτη 21-7-2022 κατά τις ώρες 09:00 έως 13:00 προκειμένου να ολοκληρώσει την εγγραφή του παιδιού του.

Ο κηδεμόνας θα πρέπει να έχει μαζί του:

1. Τους κωδικούς taxis με τους οποίους έκανε την ηλεκτρονική εγγραφή ή πρόσφατα εκτυπωμένη την αίτηση ηλεκτρονικής εγγραφής.
  2. Υπεύθυνη δήλωση του 2ου κηδεμόνα, με την οποία θα αποδέχεται το περιεχόμενο της ηλεκτρονικής αίτησης με γνήσιο υπογραφής ( υπόδειγμα θα βρείτε εδώ ) ή από το https://dilosi.services.gov.gr/create/q/templates όπου δεν απαιτείται γνήσιο υπογραφής.
  3. Οποιοδήποτε άλλο έγγραφο θεωρεί απαραίτητο ( π.χ. δικαστική απόφαση επιμέλειας ).

Σημείωση : Η υπεύθυνη δήλωση δεν απαιτείται αν προσέλθει ο δεύτερος κηδεμόνας στο σχολείο καθώς θα την υπογράψει στο χώρο του σχολείου.

Όσοι/ες μαθητές /τριες υπέβαλαν ηλεκτρονική αίτηση προκειμένου να φοιτήσουν μόνο για πτυχίο θα πρέπει να έχουν μαζί τους το Απολυτήριο ΓΕΛ ή Απολυτήριο και Πτυχίο ΕΠΑΛ.